המדריך למציאת שיפוצניק אמין!

מרבית האנשים המבקשים לשפץ דירה, נדרשים להתמודד עם לא מעט אתגרים הקשורים לתקופת השיפוץ, בייחוד אם הם ממשיכים להתגורר במבנה המשופץ במהלך תקופת השיפוץ. אך האתגר הגדול ביותר בכל הקשור לביצוע עבודות שיפוץ הדירה, הבית הפרטי, המשרד או בית העסק, קשור לאופן בחירת השיפוצניק אשר יבצע עבורנו את הפרויקט.

כיצד לבחור שיפוצניק מקצועי וראוי? על אילו סעיפים בחוזה ההתקשרות מומלץ לתת את הדעת? וכיצד למצוא את השיפוצניק האמין ביותר?  על כך ועוד במדריך שלפניכם!

 • ניסיון מעל הכול- על מנת להבטיח לעצמכם את שירותיו של שיפוצניק מקצועי וראוי, הקפידו לבדוק בראש ובראשונה את הניסיון המקצועי שלו. במסגרת בחינת הניסיון המקצועי של השיפוצניק עקבו אחר הפרמטרים הבאים: וותק שנות עבודתו בתחום השיפוצים, עבודות שיפוצים אותן הוא ביצע בעבר ותחומי ההתמחות של הקבלן בענף השיפוץ.
 •  
 • המלצות וחוות דעת- נסו לאתר מספר מקומות בהן השיפוצניק בו אתם עומדים לבחור, ביצע בעבר עבודות שיפוץ הזהות לאופי השיפוץ הנחוץ לכם. צרו פנייה ישירה ללקוחותיו מהעבר, ונסו לדלות מהם פרטים בנוגע לשביעות רצונם מהתוצאה הסופית, אופן התמודדותם עם השיפוצניק לאורך הליך השיפוץ וכדומה.
 •  
 • מי האנשים שעובדים בכפוף אליו או בשיתוף פעולה עימו- הקפידו לוודא כי השיפוצניק שלכם מעסיק אך ורק עובדים בעלי היתר עבודה בישראל, וכי הוא מעניק להם את מלוא הזכויות הסוציאליות להם הם זכאים. זכרו- העסקת שב"חים (שוהים בלתי חוקיים) בתוך גבולות מדינת ישראל היא עבירה פלילית על החוק! שיפוצניק הפועל בהתאם לחוקי ההעסקה השונים, הוא אדם שומר חוק, אך מעל הכול, הוא קבלן אמין שאפשר בהחלט לסמוך עליו!
 •  
 • חוזה התקשרות- העמדת חוזה התקשרות ביניכם לבין השיפוצניק היא בראש ובראשונה פעולה אשר בוחנת את אמינותו של בעל המקצוע. סירוב מצידו של השיפוצניק לקיום חוזה התקשרות אמור להדליק אצלכם "נורות אדומות" בכל הקשור ליכולותיו המקצועיות וליושר המקצועי שלו. במסגרת העמדת חוזה ההתקשרות בין הצדדים הקפידו בין היתר על ניסוח הסעיפים הבאים:
 1. סעיף  הנוגע באופן פריסת התשלום לשיפוצניק - הקפידו שכל התשלומים יהיה בהתאם לקצב התקדמות הליכי השיפוץ.
 2. סעיף המתייחס לאחריות המקצועית של השיפוצניק בנוגע לאיכות ביצוע העבודה.
 3. סעיף המתייחס לערבות אישית מצידו של השיפוצניק - בחלק מהמקרים, שיפוצניקים פועלים במסגרת חברה בע"מ, ולכן מומלץ להבטיח את אחריותו האישית של השיפוצניק כחלק בלתי נפרד מהחתימה על החוזה.
 4. סעיף המתייחס לעמידה בלוחות זמנים ואופן ההתנהלות במקרים בהם קיימת חריגה משמעותית בלוחות הזמנים אשר הוגדרו בחוזה.
 • ציוד מקצועי – הקפידו לברר עם השיפוצניקים השונים מהו היקף הציוד המקצועי העומד לרשותם. ככל שרשימת הציוד המוחזקת על ידי השיפוצניק תהיה רחבה יותר, כך תוכלו להסיק שאכן מדובר בשיפוצניק מקצועי המפקיד לייעל ולהשביח את תחום עיסוקו, דבר המעיד גם על אמינותו ויושרו המקצועי.
 •  
 • תעודת יושר מטעם משטרת ישראל- בחלק מהמקרים, אנו נדרשים להפקיד בידיו של השיפוצניק את מפתחות הדירה או בית העסק בו מתבצע הליך השיפוץ. במקביל, השיפוצניק שוהה במרחב הפרטי שלנו לאורך שעות רבות במהלך תקופת השיפוץ, ולכן מומלץ לברר איתו האם הוא אוחז בתעודת יושר מטעם משטרת ישראל. שיפוצניקים האוחזים בתעודה זו,  הם לרוב שיפוצניקים המכבדים את מקצועם!

לסיכום, מציאת שיפוצניקים אמינים, תקל עליכם להתמודד עם תקופת השיפוץ המלחיצה והמאתגרת, אך בראש ובראשונה היא תאפשר לכם ליהנות מהליך שיפוץ "בראש שקט" ובטוח!